III Szkoleniowa Konferencja Kardiologiczna dla Studentów – „Więcej niż zawał”

Dodał  |  0 Komentarzy

„Więcej Niż Zawał” to Szkoleniowa Konferencja Kardiologiczna dla Studentów organizowana co roku przez koła studenckie Kliniki Chorób Wewnętrznych i Kardiologii WUM (Szpital Dzieciątka Jezus), I Katedry i Kliniki Kardiologii WUM (Szpital Banacha) oraz Kliniki Kardiologii Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”.

Uczestnicy będą mieli wyjątkową okazję wysłuchać wykładów czołowych polskich kardiologów i specjalistów z innych dziedzin.  Konferencja będzie podzielona na trzy sesje: na pierwszej, dotyczącej elektroterapii u dzieci i dorosłych, nasi eksperci opowiedzą o programowaniu wszczepialnych stymulatorów, przezżylnym usuwaniu elektrod, jak i o postępach w ablacjach zaburzeń rytmu serca i o zastosowaniu elektroterapii u dzieci.

Druga sesja zajmie się skrzyżowaniem kardiologii z innymi gałęziami medycyny. Wybitni specjaliści, profesor Lew-Starowicz, profesor Opolski, profesor Ciurzyński, docent Brzezińska-Rajszys, poruszą kwestie seksuologii, onkologii, chorób tkanki łącznej jak również grypy i przeziębienia w kontekście choroby i zdrowia serca.

Podczas trzeciej sesji omówione będzie zagadnienie dorosłego pacjenta z wrodzoną wadą serca. Eksperci Instytutu Matki i Dziecka, Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” oraz Centrum Zdrowia Matki Polki przedstawią właściwe postępowanie lekarza i pacjentki w ciąży, podczas aktywności fizycznej i w życiu codziennym z wrodzoną wadą serca.

Ponadto uczestnicy będą mieli możliwość uczestniczenia w licznych warsztatach, na których będą mogli zdobyć umiejętności praktyczne w prowadzeniu zaawansowanych zabiegów resuscytacyjnych, badaniu echokardiograficznym, interpretacji EKG u pacjentów z urządzeniami wszczepialnymi, wykorzystaniem technik modelowania 3D układu sercowo-naczyniowego.

Konferencja odbędzie się 22 marca 2020 r. w Centrum Dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Zapraszamy!

https://www.facebook.com/WiecejNizZawal/