9. edycja Programu Liderzy Ochrony Zdrowia

Ruszyła rekrutacja do 9. Edycji Liderów Ochrony Zdrowia. To jeden z flagowych programów Fundacji im. Lesława A. Pagi. Pomaga w rozwoju zdolnym i utalentowanym studentom i absolwentom, którzy chcą rozwijać się w sektorze ochrony zdrowia, mają potencjał by zostać przyszłymi managerami, zarządzającymi podmiotami i instytucjami i jednocześnie są ludźmi otwartymi na innowacje i wyzwania.

Czy można to zrobić lepiej?

W tym roku, uczestnicy programu zajmą się zagadnieniem efektywności systemu i razem spróbują odpowiedzieć na kluczowe pytanie „Czy można zrobić to lepiej?”. Będą szukać praktycznych rozwiązań problemów, z którymi boryka się aktualnie sektor ochrony zdrowia, sprawdzą jak z problemami radzą sobie inne kraje, a jak rozwiązują je prywatne firmy. Tematy, które poruszone zostaną podczas tegorocznej edycji to m.in.: finansowanie sektora ochrony zdrowia, optymalizacja rozwoju kadry medycznej, infrastruktura i zarządzanie placówkami, innowacje i nowe technologie czy kształtowanie kompetencji lidera ochrony zdrowia. Ponadto uczestnicy będą pracować nad umiejętnościami miękkimi ucząc się negocjacji czy wystąpień publicznych. Liderzy Ochrony Zdrowia co roku współpracują z jednymi z najlepszych firm na rynku, dzięki czemu mogą zapewnić zajęcia najwyższej jakości. Partnerem strategicznym 9. edycji została Grupa Scanmed, która tak komentuje swój udział w programie:

Już od kilku lat angażujemy się we wsparcie programu Liderzy Ochrony Zdrowia, doceniając jego ogromne znaczenie w kształceniu młodych ludzi, którzy chcą związać swoją przyszłość z branżą medyczną. Jej specyfika wymaga odpowiedniego podejścia, otwartości na zmiany i innowacje, ciągłej obserwacji trendów, a jednocześnie odpowiedzialnego i skutecznego zarządzania. To kluczowe kwestie niezbędne do ciągłego podnoszenia jakości oferowanych usług, spełniania potrzeb i wymagań pacjentów, a także realizacji systemowych rozwiązań. Po raz kolejny będziemy dzielić się z uczestnikami tegorocznej edycji programu naszą wiedzą i doświadczeniem, aby pomóc im odkryć kompetencje lidera, niezbędne by odnaleźć się w tym środowisku.

– Andrzej Podlipski, prezes zarządu, Grupa Scanmed

Jak dołączyć do Programu?

Co roku do programu zgłaszają się setki studentów z całej Polski, którzy swoją przyszłość wiążą z sektorem ochrony zdrowia. Do programu dostaje się jednak jedynie 30 z nich. Stypendyści nie tylko biorą udział w intensywnych szkoleniach, ale także stają się częścią wyjątkowej społeczności liderów, alumnów programów Fundacji im. Lesława A. Pagi.

Decyzja o zaaplikowaniu do programu Liderzy Ochrony Zdrowia była bez wątpienia jedną z najlepszych w moim życiu. Dwa miesiące intensywniej pracy i warsztatów pokazały mi, jak multidyscyplinarnie należy patrzeć na ten sektor. Atmosfera podczas spotkań sprzyjała wymianie poglądów, własnych rozwiązań i idei. Stworzona społeczność alumnów pokazała, jaką siłę, wsparcie i inspiracje przekazuje każdemu jej członkowi. Jestem dumna z tego, że teraz i ja jestem jej częścią.

– Klaudia Przygodzińska, Alumnka VIII edycji LOZ

Na zgłoszenia Liderzy Ochrony Zdrowia czekają do 30 maja. Aby zaaplikować należy uzupełnić formularz rekrutacyjny, który sprawdzi zarówno wiedzę kandydata, jak i jego doświadczenie akademickie i zawodowe.

APLIKUJ tutaj: https://bit.ly/LOZformIX

Więcej informacji: https://paga.org.pl/co-robimy/programy/liderzy-ochrony-zdrowia-ix-edycja/