Kampania Forum Przeciw Depresji

Dodał  |  0 Komentarzy

depresje-mozna-wyleczyc-1050x351

Kampania Forum Przeciw Depresji organizowana jest od 2007 roku przez firmę Servier Polska we współpracy z Fundacją ITAKA Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych. Celem akcji jest szerzenie wiedzy na temat depresji oraz uświadomienie społeczeństwu, że nie jest to chwilowy stan, ale choroba, która wymaga leczenia. Kampania ma także pomóc osobom chorym i ich rodzinom w pokonywaniu trudności oraz zachęcić do skorzystania z pomocy lekarzy, terapeutów i grup wsparcia.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) 10% populacji choruje rocznie na depresję. Oznacza to, że w otoczeniu każdego z nas są osoby, które doświadczają tej choroby. Niestety, mimo jej powszechnego występowania, wciąż stanowi temat tabu – szczególnie w miejscu zatrudnienia. IX edycja ogólnopolskiej kampanii społecznej Forum Przeciw Depresji stawia sobie za cel znalezienie odpowiedzi na pytanie: Jak „pracować” z depresją?

Uroczysta inauguracja IX edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej Forum Przeciw Depresji – „DEPRESJĘ MOŻNA WYLECZYĆ” odbędzie się w środę (14 stycznia) w Warszawie.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO)10 procent populacji choruje rocznie na depresję… – na wielkoformatowych, widocznych instalacjach, przed wybranymi warszawskimi budynkami pojawią się statystyczne dane na temat liczby osób, które mogą zachorować na depresję w najbliższym roku. Od rana, na ulicach miasta dystrybuowane będą także materiały edukacyjne. Zainteresowani przechodnie będą mogli otrzymać ulotki i poradniki na temat depresji i profilaktyki choroby.

Ponadto 14 stycznia odbędzie się HAPPENING TEATRU ULICZNEGO ze specjalnym udziałem Mikołaja Roznerskiego, Ambasadora Forum Przeciw Depresji. Rozpoczęcie spektaklu około godz. 12:30, obok głównego wejścia do budynku Central Tower (dawne Orco Tower), skrzyżowanie ulic T. Chałubińskiego i Al. Jerozolimskich. Symboliczne przejście Al. Jerozolimskimi do stacji Metro Centrum, gdzie około godziny 13:00/13:30 nastąpi kolejna odsłona spektaklu. Zainteresowani przechodnie będą mogli otrzymać materiały edukacyjne i symboliczne stokrotki.

Więcej informacji: http://forumprzeciwdepresji.pl/