XIII Warszawskie Dni Ultrasonograficzne

Dodał  |  0 Komentarzy

Szanowne Koleżanki i Koledzy,

Jedną ze specyficznych cech Położnictwa i Ginekologii jest to, że obrazowe procedury diagnostyczne w ogromnym stopniu wykonywane są przez tych samych lekarzy, którzy następnie podejmują decyzje terapeutyczne, ordynują leki i operują. Dość rzadko musimy korzystać ze wsparcia lekarzy innych specjalności w tym również Radiologów czy Ultrasonografistów zajmujących się diagnostyką spoza naszej, wąskiej specjalności. Tym nie mniej istnieje szereg sytuacji klinicznych znajdujących się na pograniczu różnych specjalności medycznych w których spotykamy się z rozpoznaniami czy sugestiami rozpoznań nie należących do wąskiego spectrum naszych najczęstszych zainteresowań.

Dlatego też chcielibyśmy zaprosić Państwa na spotkanie obejmujące tematykę diagnostyki różnicowej i wykorzystania w niej klasycznej ultrasonografii w problemach, które mogą ale nie muszą mieć swoje podłoże w obrębie narządu rodnego.

Zaproponujemy Państwu wyjątkowo atrakcyjną formułę wykładów prowadzonych w trybie dwugłosu przez Diagnostę Obrazowego w parze z Ginekologiem – Położnikiem, klinicystą.

Mam nadzieję, że spotkanie z najbardziej wybitnymi Polskimi Ultrasonografistami, którzy podzielą się z Położnikami i Ginekologami własnymi doświadczeniami w zakresie wykorzystania ultrasonografii w diagnostyce różnicowej tak powszechnych problemów jak: dolegliwości bólowe u ciężarnej, objawy ostrego brzucha, żółtaczka w ciąży czy dolegliwości bólowe kończyn, pomoże nam w wypracowaniu własnych sposobów współpracy i wzajemnego porozumienia się oraz optymalizacji procesu diagnostycznego i terapeutycznego u naszych pacjentek.

Z nadzieją na kolejne udane spotkanie,

Prof. dr hab. n.med. Romuald Dębski

więcej informacji na stronie: http://wdu.alltus.pl/