Multidyscyplinarna Konferencja Intensywnej Terapii Kardiologicznej  

Dodał  |  0 Komentarzy

Po pierwsze, działać zespołowo!

 

Szanowni Państwo,

w dniach 31 marca – 1 kwietnia 2017 r. w Warszawie w hotelu Victoria odbędzie się V Konferencja Intensywnej Terapii Kardiologicznej Postępy w intensywnej terapii kardiologicznej – lubię to! zorganizowana przez Sekcję Intensywnej Terapii Kardiologicznej i Resuscytacji Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Organizatorzy Konferencji pragną scalić środowisko lekarskie zajmujące się intensywną terapią kardiologiczną i wypełnić lukę edukacyjną w tym aspekcie. Dlatego zaplanowane sesje oparte będą przede wszystkim na analizie trudnych, interdyscyplinarnych przypadków kardiologicznych dotyczących między innymi ostrej niewydolności serca, wspomagania krążenia, wstrząsu septycznego, antybiotykoterapii oraz powikłań poproceduralnych w Oddziale Intensywnej Terapii Kardiologicznej.

Pierwszego dnia Konferencji zostaną zorganizowane cieszące się niezwykłą popularnością warsztaty, które w tym roku będą dotyczyć terapii nerkozastępczej, monitorowania hemodynamicznego oraz echokardiografii w stanach nagłych. Kolejne warsztaty dotyczące podstaw kontroli urządzeń wszczepialnych (stymulatory, ICD) w warunkach OITK, implantacji czasowych elektrod endokawitarnych są w trakcie uzgadniania.

Tego samego dnia wieczorem odbędzie się sesja „Trudne sprawy w OITK” dotycząca problemów związanych z terapią daremną. Gościem honorowym tej Sesji i pierwszym wykładowcą będzie jeden z największych polskich etyków. Głos zabiorą także wybitni kardiolodzy, intensywiści i prawnicy.

Patronat honorowy nad Konferencją objęli Profesor Piotr Hoffman, Prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Profesor Janina Stępińska, Członek Zarządu Grupy Roboczej Intensywnej Terapii Kardiologicznej Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Szanowni Państwo,

można śmiało powiedzieć, że leczenie chorych w Oddziałach Intensywnej Terapii Kardiologicznej odbywa się bardzo często w trybie posiedzenia kardiogrupy. Najczęściej korzystamy z wiedzy i doświadczenia specjalistów w zakresie intensywnej terapii, kardiochirurgów, mikrobiologów. Nie zabraknie ich z nami w dniach Konferencji, w czasie trwania warsztatów, a także jako honorowych gości, panelistów, wykładowców.

Dlatego też nasze zaproszenie do uczestnictwa w Konferencji i warsztatach kierujemy nie tylko do kardiologów, ale także do internistów, intensywistów, kardiochirurgów i lekarzy innych specjalności, zainteresowanych tą problematyką. Uczmy się od siebie nawzajem!

Więcej na temat wydarzenia znajduje się na stronie: intensywna2017.ptkardio.pl